Konferencie/ Workshopy
46 spíkrov, 6 stage-ov, 38 rozmanitých tém a k tomu podpora znevýhodnených detí. Learning & Development Summit 2020 spája nadšencov vzdelávania a rozvoja dospelých, aby mohli vytvoriť jedinečné trhovisko plné vedomostí a inšpirujúcich osobností.
„Štandardne by sme boli v tomto období na vianočných trhoch, tento rok budeme na vianočnom festivale vzdelávania. Ľudia sú zo zdravotnej a ekonomickej krízy na konci roka vyčerpaní. Chceli sme ho preto spríjemniť, vzájomne sa povzbudiť, diskutovať, inšpirovať sa a urobiť dobrú vec. Myšlienku vzájomného spojenia a otvárania komunity vnímame teraz ešte výraznejšie ako kedykoľvek predtým. Pevne verím, že si event týždeň pred Vianocami v pokoji užijeme, “hovorí jeden z organizátorov eventu, Marko Šarmír.
Otvorení otvoreným mysliam
Festival vzdelávania pod záštitou Learning & development awards a odborníkov z oblasti rozvoja a vzdelávania dospelých, Slovenskej asociácie koučov (SAKO), Asociácie lektorov a kariérnych poradcov (ALKP) a International Coach Federation (ICF), je otvorenou komunitou pre všetkých lektorov, koučov, vzdelávacie spoločnosti a všetkých ľudí, ktorí chcú zdieľať svoje know-how a inšpirovať sa. „Preto sme oslovili široké spektrum lektorov, či už z Workshop.sk, bývalých víťazov a finalistov ankety Learning & Development Awards alebo prostredníctvom online priestoru aj širšiu verejnosť. Títo ľudia by mali mať za sebou výsledky, kvalitné vedomosti a poznatky, o ktorých chcú rozprávať,“ vysvetľuje Marko Šarmír.
Festival nabitý témami
Spíkri budú prednášať paralelne v 38 slotoch na rozmanité témy ako sú napríklad: klamanie telom, prečo sa finanční riaditelia boja zaplatiť zamestnancom vzdelanie, že ľudské zdroje nie sú stroje, cez bitcoin a konšpiračné teórie až po budúcnosť HR. Všetkých spíkrov eventu aj s témami si môžete podrobne pozrieť na https://www.ldawards.sk/summit.
Tisíce žiakov nemajú pripojenie na internet
Organizátor podujatia, spoločnosť Developium, sa spojila s Teach for Slovakia s cieľom podporiť vzdelávanie znevýhodnených detí. Analýza Komenského inštitútom v projekte na podporu vzdelávania detí a analýza Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) ukázala, že až 32-tisíc žiakov základných škôl nemá možnosť pripojiť sa na internet. Notebook má k dispozícii len 21 % detí z rómskych domácností, 28 % detí z chudobných domácností a 86 % detí z bežných domácností. Stolný počítač môže využívať 17 % detí z rómskych domácností, 29 % z chudobných domácností a 51 % detí bežných domácností. V dobe, ktorá si vyžaduje, aby vyrastala generácia kriticky mysliacich mladých ľudí pripravených do života, sú tieto čísla alarmujúce. Preto sme sa rozhodli výťažok zo summitu venovať práve do tejto oblasti.
Community is giving back
„Komunita zapojená do summitu, či už manažéri, lektori, kouči, výskumníci zo SAV a akademici, sa nejakým spôsobom venujú vzdelávaniu alebo zdieľajú informácie. Tým, že sa o ne delia, vystupujú bez nároku na honorár a peniazmi vyzbieranými za lístky podporia výchovu a vzdelávanie deti a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, komunita dáva späť,“ objasňuje myšlienku Marko Šarmír.
Ak chcete myšlienku podporiť a eventu sa zúčastniť, vstupenku si môžete zakúpiť tu: https://hopin.com/events/learning-development-summit-2020.